Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte - Iwona Kienzler, Iwona Kienzler

Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte

Iwona Kienzler, Iwona Kienzler

34,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Lira
ISBN 978-83-66503-88-5
Data wydania 7 września 2020
Język: Polski
Liczba stron: 224
Rozmiar pliku: 5,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 224
Rozmiar pliku: 6,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
34,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Kim była nieszczęśliwa dziewczyna z portretów Wyspiańskiego? Dlaczego większość mitycznych postaci na obrazach Malczewskiego ma twarz jednej i tej samej kobiety o niepokojącej urodzie? Kto stał za desperackim czynem młodego Podkowińskiego, kiedy ten zdecydował się pociąć nożem swoje najsłynniejsze płótno?

Na te i inne pytania odpowiada w swojej najnowszej książce Iwona Kienzler, zabierając czytelników w krainę polskiego malarstwa. Autorka przekonuje, że za kobietami ze znanych polskich obrazów kryją się często dramatyczne, ale zawsze ciekawe i warte poznania historie. To właśnie paniom widniejącym na najsłynniejszych płótnach Matejki, Wyspiańskiego, Malczewskiego czy Styki, znanych nawet tym, którzy nie są entuzjastami sztuki, poświecona jest tak książka. Publikację wzbogacają kolorowe reprodukcje opisywanych obrazów. To ciekawa pozycja nie tylko dla wielbicieli malarstwa.
Boskie, natchnione, przeklęte… Przekonaj się, kto na nas zerka ze znanych polskich płócien.

Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. „Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte” to kolejny tytuł tej poczytnej autorki wydany nakładem wydawnictwa Lira.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »