Kobiety rządzą światem. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 2/2021 - Opracowanie zbiorowe

Kobiety rządzą światem. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 2/2021

Opracowanie zbiorowe

13,49 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo Agora
ISBN
Data wydania 18 luty 2021
Język: Polski
Liczba stron: 136
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 104
Rozmiar pliku: 11,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 136
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
13,49 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

Pierwsza w historii wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris, reżyserka Waad al-Kateab czy przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska – m.in. to one w 2020 r. wychodziły przed szereg, by walczyć ze skutkami pandemii COVID-19, o wolność słowa czy o prawa kobiet. W magazynie „Kobiety rządzą światem”, specjalnym wydaniu „Wysokich Obcasów” redakcja prezentuje sylwetki 20 kobiet – polityczek, dziennikarek, aktywistek, artystek, naukowczyń i innych, które poprzez swoje działania i postawy zmieniają świat. Numer ukaże się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 18 lutego br.

Liderki, wizjonerki, ikony. Bohaterkami magazynu „Kobiety rządzą światem” są osoby, które swoją pracą i działalnością zmieniają czy kreują rzeczywistość. Są wszędzie – w polityce, sporcie, nauce czy kulturze i sztuce. Wszystkie cechuje odwaga i silna osobowość, dzięki którym walczą o prawa mniejszości oraz lepszą przyszłość; pokonują stereotypy i kompleksy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Na łamach wydania ukaże się wiele inspirujących tekstów – m.in: o politycznych liderkach: wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Věrze Jourovej, wiceprezydentce USA Kamali Harris, prezydentce Tajwanu Tsai Ing-wen, kanclerz Niemiec Angelii Merkel czy twarzy białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej; aktywistkach jak Marta Lempart czy ikonach jak Meryn Streep i Iga Świątek. W numerze będzie można przeczytać również wyjątkową rozmowę Pauliny Reiter z Waad al-Kateab, syryjską reżyserką i dziennikarką, której film „Dla Samy” – opowieść o miłości, macierzyństwie i wojnie zdobył Nagrodę Publiczności na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »