Klucz do Ewangelii św. Łukasza -

Klucz do Ewangelii św. Łukasza

49,90 zł44,91 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo M
ISBN 978-83-8043-938-2
Data wydania 4 lipca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 640
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 640
Rozmiar pliku: 4,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
49,90 zł44,91 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Klucz do Ewangelii św. Łukasza rozpoczyna nową serię komentarzy do czterech Ewangelii autorstwa kardynała Grzegorza Rysia. Książka ta jest doskonałym narzędziem do głębszego zrozumienia Dobrej Nowiny. To nie tylko komentarz do Biblii, to prawdziwe odkrycie dla wszystkich poszukujących głębszego sensu przekazu ewangelicznego.

Jak by to odmieniło twoje życie, twoją wiarę, twoje relacje, gdybyś mógł się znaleźć choć przez chwilę w gronie tych, którzy podążali za Jezusem po drogach Palestyny, słuchali jego słów i patrzyli na cuda?

Nierealne? Może nie do końca. Kardynał Grzegorz Ryś ma niezwykłą umiejętność budowania mostów między światami. Jego komentarze do Ewangelii tworzą mosty między współczesnością a realiami czasów ewangelicznych, między wiedzą egzegetów a tym, w jaki sposób Słowo Boże działa w każdym człowieku, między życiem duchowym a naszą przyziemną codziennością. Dzięki wyjaśnieniom i refleksjom kard. Rysia możemy nie tylko lepiej zrozumieć tekst Ewangelii św. Łukasza, ale zanurzyć się w jego świecie, by wydobyć z niego konkretne wskazówki dotyczące naszego życia „tu i teraz”, naszych codziennych dylematów, zmagań i wątpliwości.

Autor książki podzielił cały tekst na 125 fragmentów odpowiadających mniej więcej czytaniom mszalnym, które opatrzył szczegółowymi komentarzami biblijnymi, teologicznymi oraz historycznymi. Z obszernego wstępu dowiemy się kim był autor Ewangelii, skąd pochodził, kiedy powstała i do kogo była adresowana.