Kazusy dla aplikantów adwokackich i radcowskich. Prawo karne cywilne gospodarcze i administracyjne - Kamil Gorzelnik

Kazusy dla aplikantów adwokackich i radcowskich. Prawo karne cywilne gospodarcze i administracyjne

Kamil Gorzelnik

119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-496-2
Data wydania 1 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 223
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Szczegółowe opracowanie kazusów dla aplikantów radcowskich i adwokackich.

Każdy kazus zawiera stan faktyczny, zadanie, proponowane rozwiązanie oraz wyjaśnienie Autora. Wyjaśnienia w przeważającej części oparte są na orzecznictwie sądowym, w tym orzeczeniach Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Każdy kazus zawiera praktyczne zagadnienie, z którym aplikant może się potencjalnie spotkać podczas kolokwium w trakcie aplikacji oraz egzaminu adwokackiego lub radcowskiego. Polecenie w kazusie odpowiada zadaniom określonym w ustawie – Prawo o adwokaturze lub ustawie o radcach prawnych.

Książka skierowana jest przede wszystkim do osób, które ukończyły aplikację adwokacką lub radcowską i ma na celu kompleksowe przygotowanie do egzaminu końcowego. Odbiorcami książki mogą być także aplikanci adwokaccy, radcowscy oraz sądowi, a także studenci prawa chcący pogłębiać zagadnienia z zakresu prawa procesowego oraz prawa gospodarczego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »