Kapitanowie zuchy - Rudyard Kipling

Kapitanowie zuchy

Rudyard Kipling

9,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-10234-3
Data wydania 27 grudnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 87
Rozmiar pliku: 442,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 87
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
9,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Powieść przygodowa, której bohaterami są członkowie załogi statku rybackiego znajdującego się u wybrzeży Nowej Funlandii. Do zgranej grupy, którą tworzą Kapitan Disko, Salters, Manuel, Dan, Dżek, Penn, Tom i Doktor, trafia zmanierowany młodzieniec, syn milionera. Trudne warunki życia stają się dla chłopaka cenną szkołą życia.

 

 

Angielski prozaik i autor wierszy, laureat literackiej Nagrody Nobla (1907). Do jego najbardziej znanych utworów zalicza się opowiadania „Księga dżungli” oraz powieść „Kim”. Urodzony w Indiach Brytyjskich jako dziecko trafił do Anglii. Autor opowiadań, w których przedstawiał Hindusów, żołnierzy, a wreszcie wydarzenia przynależne do nierealistycznego świata. Od roku 1889 Kipling podróżował, trafiając m.in. do Japonii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Późne teksty pisarza stanowią wyraz jego wiary w postęp techniczny i nowoczesność. Wiele utworów Kiplinga doczekało adaptacji filmowych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »