Kaczor po pekińsku - Jacek Pałasiński

Kaczor po pekińsku

Jacek Pałasiński

19,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo elitera
ISBN 978-83-63732-08-0
Data wydania 21 grudnia 2020
Język: Polski
Liczba stron: 165
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 165
Rozmiar pliku: 5,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
19,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

„Kaczor po pekińsku” to pełen pasji reportaż z krajów, zwanych „azjatyckimi tygrysami”: Indii, Singapuru, Wietnamu i Chin. To książka o zupełnie nowej rzeczywistości globalnej, w której żyjemy już teraz, nie zdając sobie z tego sprawy. Za kilkanaście lat, kiedy brutalną walkę o nośniki energii wygra Azja, Chiny będą pierwszym, a Indie trzecim mocarstwem gospodarczym świata. Już w tej chwili większość operacji ekonomicznych na świecie odbywa się bez jakiegokolwiek udziału państw szeroko pojętego Zachodu. W podobnym trybie zapada coraz więcej globalnych decyzji politycznych.

„Kaczor po pekińsku” to książka o tym, jak Zachód z protagonisty – może stać się tylko statystą globalnych rozgrywek, o tym, jak polityka Zachodu, w tym i Polski, rozmija się z nową rzeczywistością, w której dominującą rolę odgrywa Azja - kontynent rosnącego bogactwa, kontynent bez wolności olbrzymi obszar zamieszkany przez 2/3 ludzkości, która nie zaznała ani Odrodzenia, ani Oświecenia.

Jacek Pałasiński, dziennikarz, pisarz, autor setek reportaży, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych, realizowanych w kilkudziesięciu krajach świata. Przez 30 lat mieszkał we Włoszech.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »