Jeszcze końca nie widać - Anita Czupryn

Jeszcze końca nie widać

Anita Czupryn

32,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wielka Litera
ISBN 978-83-8032-531-9
Data wydania 14 października 2020
Język: Polski
Liczba stron: 216
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 216
Rozmiar pliku: 4,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
32,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

"TIR-y ze środkami medycznymi dla polskich szpitali utknęły na granicy. Zadzwoniłem do znajomych ze straży granicznej: „Pomóżcie!”. Usłyszałem: „Przyślij numery rejestracyjne, numery naczep i nazwiska kierowców”. Dwadzieścia minut później do ciężarówek podjechała straż graniczna. „Proszę jechać za nami” – polecili strażnicy. Przez las, bocznymi drogami eskortowali TIR-y. Kierowcy w pierwszym momencie myśleli, że zostali porwani"

MARIUSZ MIODUSKI

anestezjolog, lekarz medycyny ratunkowej

 

Maseczki bez atestów kupione za ogromne pieniądze. Absurdalny zakaz wstępu do lasu. Niekonsekwentne decyzje rządu, braki w wyposażeniu szpitali. W  oku cyklonu znaleźli się lekarze i personel medyczny. Pielęgniarki z  przymusem pracy i głodowymi pensjami. Ratownicy medyczni, którzy środki ochrony kupili z własnych pieniędzy. Lekarze tygodniami niewidzący się ze swoimi rodzinami. Przemęczeni, sfrustrowani, wypaleni.

O szczegółach walki polskiej służby zdrowia z koronawirusem opowiadają wybitni lekarze i specjaliści. Wprost mówią o tym, jakie będą prawdziwe skutki wirusa i w tym względzie są zgodni: one wciąż są dopiero przed nami.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »