Jak złodziej przyszła - Grażyna Latos

Jak złodziej przyszła

Grażyna Latos

42,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Poznańskie
ISBN 9788368045161
Data wydania 27 marca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 26
Rozmiar pliku: 1,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 26
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
42,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Według prognoz w przeciągu najbliższych dekad staniemy się najstarszym   społeczeństwem Unii Europejskiej – w 2050 roku grupa osób powyżej   sześćdziesiątego piątego roku życia będzie stanowiła ponad jedną trzecią   ludności Polski.
Grażyna Latos i Elżbieta Strzałkowska, dwie reporterki, które wiekowo   dzieli pokolenie, razem przyglądają się obecnej i przyszłej starości –   jesieni życia swoich i naszych bliskich – tworząc wielowątkowy reportaż   pisany na cztery ręce. Jaka jest dzisiaj starość? Kiedy się zaczyna? Jak   można się na nią przygotować? I czy tylko zabiera, a może też coś daje?
Dopełnieniem reportaży są rozmowy z osobami zajmującymi się starością   zawodowo: z lekarzami, psychologami, terapeutami, a także z filozofem.   „Starość to okres, kiedy to, co w nas najgłębsze i najprawdziwsze ujawnia się   najpełniej” – powiedział autorkom Tomasz Stawiszyński. Co ujawniła w   bohaterach książki? Co ujawni w nas?

"Warto się na chwilę zatrzymać i sięgnąć po tę książkę – refleksyjną,   mądrą, wielowymiarową. Polecam z pełnym przekonaniem."

Agata Romaniuk

"Dzieląc się swoją opowieścią i doświadczeniami, myślałam o wszystkich   opiekunach rodzinnych doświadczających samotności, bezsilności, rozpaczy i braku   nadziei. Moje ciało wciąż czuje czas, gdy byłam w takim miejscu. Opieka nad   ciężko chorym bliskim nie może być zadaniem, które dźwiga się bez wsparcia   systemu, rodziny, lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że ta książka będzie   kolejnym kamykiem i w końcu uzbiera się ich tyle, że ruszy lawina, a   opiekunowie przestaną być niewidzialni."

Dagny Kurdwanowska
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »