Instrumenty rynkowe w prawie ochrony środowiska Unii Europejskiej - Ilona Przybojewska

Instrumenty rynkowe w prawie ochrony środowiska Unii Europejskiej

Ilona Przybojewska

199,00 zł169,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-354-9
Data wydania 2021
Język: Polski
Liczba stron: 429
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
199,00 zł169,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Prawo ochrony środowiska jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin legislacji, co widoczne jest zwłaszcza w prawie tworzonym i inspirowanym przez Unię Europejską. Jednocześnie coraz silniej uwypukla się dysproporcja pomiędzy rozrastającymi się unormowaniami nakierowanymi na ochronę środowiska naturalnego a stale pogarszającym się stanem tego środowiska. W tym kontekście wybrzmiewają argumenty kwestionujące efektywność (tak środowiskową, jak i ekonomiczną) tradycyjnych instrumentów administracyjnoprawnych. Warto zatem zbadać rozmaite aspekty funkcjonowania mechanizmów rynkowych (takich jak na przykład handel emisjami czy niektóre systemy wsparcia odnawialnych źródeł energii), obejmujące w szczególności ich korzenie, istotę, elementy rynkowe i pozarynkowe oraz praktyczne przełożenie na realizację postawionych przed nimi zadań.

Monografia, podejmując próbę oceny efektywności środowiskowej i ekonomicznej instrumentów rynkowych w prawie ochrony środowiska Unii Europejskiej, może stanowić przyczynek do dyskusji na temat wyboru między różnymi narzędziami w dyspozycji tej dziedziny, odpowiednio do założonych celów regulacji.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »