Identyfikacja barier prawnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wybrane zagadnienia - Jadwiga Glumińska-Pawlic

Identyfikacja barier prawnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wybrane zagadnienia

Jadwiga Glumińska-Pawlic

189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-021-0
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 378
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia poświęcona jest identyfikacji barier w prowadzeniu działalności gospodarczej –zwłaszcza podmiotów zaliczanych do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Opracowania, składające się na monografię są pokłosiem badań prowadzonych na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Głównym celem Autorów było podjęcie próby oceny obowiązujących przepisów i ich negatywnego wpływu na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

Badania koncentrowały się na identyfikowaniu w wielu gałęziach prawa barier prawnych utrudniających przedsiębiorcom funkcjonowanie lub rozwój, a ich efektem było sformułowanie praktycznych wniosków tak de lege lata, jak i de lege ferenda. Było to możliwe dzięki uwzględnieniu w poszczególnych opracowaniach, z jednej strony, ujęcia teoretycznego, z drugiej zaś – praktyki stosowania tych przepisów.

Autorzy mają nadzieję, że niniejsza publikacja traktowana będzie jako rzetelne źródło wiedzy dla polskich małych i średnich przedsiębiorców już prowadzących działalność, ale także dla osób, które działalność taką zamierzają rozpocząć.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »