Hrabia Monte Christo. Tom II - Tamara Michałowska, Aleksander Dumas (ojciec), Tamara Michałowska, Aleksander Dumas (ojciec)

Hrabia Monte Christo. Tom II

Tamara Michałowska, Aleksander Dumas (ojciec), Tamara Michałowska, Aleksander Dumas (ojciec)

11,06 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Siedmioróg
ISBN 978-83-66251-29-8
Data wydania 11 stycznia 2019
Język: Polski
Liczba stron: 508
Rozmiar pliku: 11 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 504
Rozmiar pliku: 4,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
11,06 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Hrabia Monte Christo jest powieścią przygodową francuskiego pisarza Aleksandra Dumas, uważaną za arcydzieło światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Opowiada o losach Edmunda Dantesa, przyszłego hrabiego Monte Christo, który w 1815 roku, jako dziewiętnastoletni młodzieniec stojący u progu wielkiej kariery w marynarce francuskiej i w przeddzień ślubu z ukochaną Mercedes, pada ofiarą straszliwej intrygi. Idealistyczny i pełen wiary w ludzi bohater zostaje podstępnie oskarżony o uczestnictwo w spisku politycznym i niesłusznie skazany na dożywotnie osadzenie w twierdzy d’If. Czekają go lata ciężkich prób, niezwykłych spotkań i dojrzewania do świadomości o panującej na świecie obłudzie i konieczności walki o sprawiedliwość. Dantes okaże się człowiekiem obdarzonym niezwykła siłą woli, zdolnym do rzeczy po ludzku niemożliwych. Pokona najczarniejsze przeciwności losu i zbuduje ziemską potęgę, by podjąć samotną walkę o naprawienie świata, wymierzając karę czyniącym zło i nagradzając ludzi prawych. Pasjonująca i kontrowersyjna powieść Aleksandra Dumas stała się jednym z największych sukcesów wydawniczych i czytelniczych w dziejach. Doczekała się nadzwyczajnej ilości ekranizacji, zarówno w postaci filmów kinowych, jak i seriali telewizyjnych.

Spis treści

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »