Homo sapiens. Meandry ewolucji - Marcin Ryszkiewicz

Homo sapiens. Meandry ewolucji

Marcin Ryszkiewicz

49,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo CIS
ISBN 978-83-61710-52-3
Data wydania 2 stycznia 2014
Język: Polski
Liczba stron: 623
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 623
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
49,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Pochodzenie człowieka, wyjątkowość gatunku Homo sapiens, szczególny charakter i specyficzna historia planety, na której żyjemy - to problemy, które od wieków nurtują filozofów. A od chwili narodzin współczesnej nauki, czyli już od kilkuset lat, tą problematyką zajmują się również liczni badacze. Rozwój wiedzy o człowieku przedstawia w swojej książce "Homo sapiens. Meandry ewolucji" doktor Marcin Ryszkiewicz, pracownik Muzeum Ziemi, ceniony popularyzator nauk przyrodniczych i ewolucjonizmu.
W badaniach nad człowiekiem wciąż więcej jest pytań i hipotez niż uzasadnionych twierdzeń i świadectw empirycznych. Wkład w historię nauki mieli zarówno uczeni o uznanym i niekwestionowanym dorobku, jak i ekscentrycy, których szalone pomysły stały się inspiracją dla dalszych, nieraz uwieńczonych sukcesem poszukiwań. Teorie mające dziś status naukowego faktu (na przykład afrykańskie korzenie naszego gatunku albo jego bliskie pokrewieństwo z szympansem) zderzały się z nieprawdopodobnymi hipotezami, których nikt już nie traktuje poważnie. Przekonujemy się, że najtrudniejsze pytania zawsze prowokowały do wysuwania najbardziej kontrowersyjnych przypuszczeń.
W książce "Homo sapiens. Meandry ewolucji" Marcin Ryszkiewicz przedstawia własną wizję wyjątkowości antropogenezy, opierającą się na najnowszych odkryciach z bardzo wielu dziedzin nauki - od geologii, poprzez paleoarcheologię, paleoantropologię, prymatologię aż po psychologię ewolucyjną. Autor przytacza też liczne hipotezy, teorie i fakty z historii nauk o człowieku oraz nauk o Ziemi. Ta fascynująca lektura zabiera nas w podróż po drogach i bezdrożach ewolucji gatunku Homo sapiens, a przy okazji wtajemnicza w dokonania współczesnej nauki.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »