Główne problemy prawa do informacji w świetle prawa i standardów międzynarodowych, europejskich i wybranych państw Unii Europejskiej. - Grzegorz Sibiga

Główne problemy prawa do informacji w świetle prawa i standardów międzynarodowych, europejskich i wybranych państw Unii Europejskiej.

Grzegorz Sibiga

129,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-255-6376-9
Data wydania 2014
Język: Polski
Liczba stron: 442
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
129,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W niniejszej publikacji omówiono w kontekście prawnoporównawczym kluczowe problemy, które zdaniem autorów w największym stopniu składają się na istotę prawa do informacji i pozostają niezbędne dla jego realizacji, tj.: ograniczenia prawa do informacji, tryby udostępniania informacji, w tym procedura rozpatrywania wniosków dostępowych,  funkcjonowanie organu właściwego w sprawach prawa do informacji oraz zasady i tryb ponownego wykorzystywania informacji. Badania zostały przeprowadzone biorąc pod uwagę normy i standardy międzynarodowe oraz unijne, a także systemy prawne czterech państw Unii Europejskiej (Francja, Niemcy, Węgry, Wielka Brytania). Takie podejście pozwala na ocenę polskiego prawodawstwa, w tym również umożliwia sformułowanie postulatów de lege ferenda. Uzupełnieniem powyższych zagadnień podzielonych w książce na cztery części jest aneks zawierający teksty rozwijające poszczególne poruszane tematy.

Publikacja jest elementem grantu Narodowego Centrum Nauki N N110 129540.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »