Fenomen stanu życia wojskowości a stan oczekiwań młodzieży współczesnej - Marek Walancik

Fenomen stanu życia wojskowości a stan oczekiwań młodzieży współczesnej

Marek Walancik

29,70 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Impuls
ISBN 978-83-7587-057-2
Data wydania 2008
Język: Polski
Liczba stron: 246
Rozmiar pliku: 840 KB
Zabezpieczenie: Brak
29,70 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Prezentowana pozycja charakteryzuje siły zbrojne jako instytucję społeczną w obowiązującym systemie prawnymi i zachodzącymi w niej przeobrażeniami po 1989 roku.

Podstawowym celem badań przedstawionych w książce było poznanie oczekiwań młodzieży w stosunku do podstawowej formy powszechnego obowiązku, jakim jest pełnienie zasadniczej służby wojskowej w obowiązującym systemie prawnym po zmianie społecznej w okresie poprzedzającym wprowadzenie armii zawodowej.

Przedstawiona w pozycji socjopedagogiczna analiza oczekiwań młodzieży charakteryzuje poszczególne kategorie oczekiwań badanej zbiorowości oraz dokonuje próby przedstawienia elementów prognostycznych. Odnoszą się one do zagadnień propozycji zmian ustawowych, organizacyjnych i wychowawczych, możliwych do realizacji. W szczególności zawierają sugestie wprowadzenia ewentualnych rozwiązań, wzbogacające środowisko poborowych (w perspektywie kandydatów do służby zawodowej) o oddziaływania edukacyjne, uświadamiające i ukierunkowujące w zakresie przygotowania do niej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »