Faust - Johann Wolfgang von Goethe

Faust

Johann Wolfgang von Goethe

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-07444-2
Data wydania 12 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 351
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 351
Rozmiar pliku: 586,5 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Faust jako naukowiec dąży do poznania sensu istnienia. Im więcej bada i studiuje naturę świata, tym mocniej zauważa ograniczenia człowieka. Nie zdaje sobie sprawy, że przygląda mu się Mefistofeles, który zakłada się z Bogiem, że zawładnie duszą uczonego. Diabeł zjawia się w pracowni doktora i proponuje mu swoje przewodnictwo na drodze poznania. Stawką jest dusza Fausta, który obiecuje oddać ją Mefistofelesowi po wypowiedzeniu słów: „trwaj chwilo, jesteś piękna”.

„Faust” został wydany w całości dopiero po śmierci Goethego i uznawany jest za najwybitniejsze dzieło niemieckiego pisarza.

Johann Wolfgang von Goethe (1749 – 1832) – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli literatury niemieckiej i europejskiej. Dramaturg, poeta, prozaik, polityk, uczony, członek wolnomularstwa. Uważany za prekursora preromantyzmu. Współcześni badacze zaliczają go do klasyków przedstawicieli okresu Sturm und Drang. Wśród najpopularniejszych utworów spod jego pióra można wymienić powieść epistolarną „Cierpienia młodego Wertera” oraz „Fausta”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »