Faktury VAT 2021 - Opracowanie zbiorowe

Faktury VAT 2021

Opracowanie zbiorowe

31,92 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-999-1
Data wydania 1 lipca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 132
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
31,92 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Od 2021 r. nastąpiły istotne zmiany w przepisach o VAT. W założeniu mają one na celu uproszczenie rozliczeń i zniesienie zbędnych obowiązków. Jedną z najważniejszych zmian jest likwidacja warunku uzyskiwania potwierdzeń odbioru faktur korygujących przez nabywcę. Nie oznacza to likwidacji wszystkich obowiązków dokumentacyjnych. Należy bowiem gromadzić dokumentację potwierdzającą prawo do korekty. Ponadto wprowadzone zostały przepisy wskazujące sposób rozliczenia faktur korygujących in plus (zwiększających podstawę opodatkowania). Zgodnie z nimi w przypadku, gdy podstawa opodatkowania ulega zwiększeniu, korekty tej podstawy dokonuje się w rozliczeniu za okres, w którym zaistniała przyczyna zwiększenia podstawy opodatkowania.
Publikacja w sposób kompleksowy i na przykładach opisuje zasady wystawiania, rozliczania i korygowania faktur. Omówione w niej zagadnienia obejmują m.in.:
● faktury VAT i JPK_FA – aktualne problemy,
● faktury korygujące i zasady rozliczeń po zmianach wprowadzonych w 2021 r.,
● faktury wystawiane do paragonów,
● ewidencję faktur w JPK_VAT w nowej wersji obowiązującej od 1 lipca 2021 r.
W publikacji uwzględniono objaśnienia podatkowe MF z 23 kwietnia 2021 r. w zakresie faktur korygujących (objaśnienia Slim VAT). Fragment tych objaśnień dotyczący faktur korygujących został również zamieszczony w publikacji.


ATUTY PUBLIKACJI:
● kompleksowość,
● liczne przykłady,
● usystematyzowany materiał,
● aktualne interpretacje MF.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »