Fabryka Pokory - Piotr Schmandt

Fabryka Pokory

Piotr Schmandt

35,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Oficynka
ISBN
Data wydania 3 sierpnia 2015
Język: Polski
Liczba stron: 271
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 271
Rozmiar pliku: 824,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
35,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Berliński policjant, inspektor Ignaz Braun, przyjeżdża na krótki urlop do rodzinnego domu swej żony w Wejherowie. Nie dane jest mu jednak odpoczywać, bo w miasteczku znów dzieje się coś niedobrego. Zniknęły dwie córeczki  pracownika fabryki cygar i papierosów należącej do Piotra Pokory. W sprawę zamieszani być mogą członkowie tajemniczej grupy spirytystycznej.

„Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu – oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował”.

Zbrodnia w Bibliotece

Piotr Schmandt – ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, teologię na ATK, muzeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się historią średniowiecza i XX wieku, dziejami zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Autor cyklu Sprawy Inspektora Brauna, powieści Koncha i perłaGdański depozytBóg zasnął? (wspólnie z O. Podolską-Schmandt), opowiadań oraz książki etnograficznej Sobótka, ścinanie kani, ogień i czary na Kaszubach (2014).