Erotoman na zakrętach historii - Wojciech Tadkowski

Erotoman na zakrętach historii

Wojciech Tadkowski

17,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo Psychoskok
ISBN 978-83-8119-583-6
Data wydania 18 września 2019
Język: Polski
Liczba stron: 226
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 251
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 226
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
17,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

Krzysztof żył w trudnych czasach II wojny, brał udział w Powstaniu Warszawskim. Po niewoli włączył się w odbudowę kraju. Powstawało nowe, niezależne państwo oraz jego rynkowa gospodarka.  W tym czasie zmieniały się nastroje i upodobania społeczne, poprzez gierkowskie reformy i stan wojenny. Nie zmieniał się jedynie seks, potrzeba i chęć jego uprawiania na wiele sposobów, uważanych przez niektórych za „nowe”, a w rzeczywistości znanych od tysięcy lat.

Związki i przygody z kobietami to znaczna część książki, a wszystko na tle przemian polityczno-społecznych. Krzysztof, aktywny erotoman, traktował bowiem seks nie jako cel życia, ale jego ważne uzupełnienie. Musiał przede wszystkim brać udział w działaniach wojennych, uczyć się dokonywać politycznych ocen i wyborów, pracować, robić mniej lub bardziej udaną „karierę” zawodową oraz walczyć z wszelkimi przeciwnościami.

Opowiadanie pozwala na porównanie intensywności życia seksualnego w różnych warunkach i przy zróżnicowanych ograniczeniach, wynikających z nieustannie zmieniającej się sytuacji w państwie. Na koniec wyciągnąć można humorystyczny i pocieszający wniosek, że z seksem można walczyć, wspierać tę walkę etyka i religią, uczyć, że z „natury” jest on zły i zagraża zdrowiu, ale eliminować go nie można.

 

Książka otwiera oczy na wiele spraw, o których mówi się rzadko i nie zawsze prawdę. Przynosi odprężenie i pozwala zrozumieć, że życie człowieka zależy nie tylko od jego woli i planów, ale także od niezależnych od niego zakrętów historii.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »