Ekspektatywa oraz inne prawa wynikające z umów realizatorskich w budownictwie mieszkaniowym - Joanna Bocianowska

Ekspektatywa oraz inne prawa wynikające z umów realizatorskich w budownictwie mieszkaniowym

Joanna Bocianowska

110,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-592-1
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 193
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
110,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W książce poddano analizie odrębne prawa podmiotowe wynikające z zawieranych w obrocie gospodarczym umów realizatorskich w budownictwie mieszkaniowym, ze szczególnym uwzględnieniem ekspektatywy.

Wybór akurat tego rodzaju prawa jest podyktowany długotrwałością procesu powstawania prawa docelowego i potrzebą zabezpieczenia – w tym stanie przejściowym – praw osób oczekujących.

Autorka w oparciu o orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, dokonuje analizy porównawczej tych praw podmiotowych, w celu wykazania podstawowych różnic w ich konstrukcjach prawnych oraz zasadach obrotu.

Opracowanie ma na celu przede wszystkim usystematyzowanie i wykazanie konieczności regulacji ekspektatywy w jednej z najistotniejszych sfer jaką jest obecnie, w okresie dynamicznego wzrostu gospodarczego, sfera budownictwa mieszkaniowego.

Książka jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych – adwokatów, radców prawnych i sędziów – oraz pracowników administracji publicznej i przedsiębiorców w branży deweloperskiej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »