Edukacja dla bezpieczeństwa. Charakterystyka współczesnych zagrożeń terrorystycznych - Opracowanie zbiorowe

Edukacja dla bezpieczeństwa. Charakterystyka współczesnych zagrożeń terrorystycznych

Opracowanie zbiorowe

24,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo
ISBN
Data wydania 11 lipca 2017
Język: Polski
Liczba stron: 544
Rozmiar pliku: 5,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W poszukiwaniu efektywnych, uniwersalnych i jednostkowych sposobów postępowania z symptomami i konsekwencjami terroryzmu Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zainicjowała międzynarodową debatę, która zaowocowała niniejszą publikacją składającą się z dwóch tomów.
Prezentowana monografia składa się z trzech rozdziałów opisujących współczesny
terroryzm, obrazujących wykorzystywane przez terrorystów strategie i techniki działania oraz potencjalne obiekty ich zamachów. W pierwszym rozdziale zgromadzono wyniki badań dotyczących uwarunkowań obecnej aktywności terrorystycznej, jej geograficznego zasięgu, podobieństw do innych patologii społecznych i powiązań z nimi oraz kulturowego czynnika wzmacniającego terroryzm. Rozdział drugi grupuje opracowania analizujące sposoby działania terrorystów w zróżnicowanych okolicznościach, wskazujące cele propagandowego
oddziaływania na ofiary i sympatyków wykorzystywanej ideologii, a także znaczenie cybersfery w funkcjonowaniu terroryzmu. W rozdziale trzecim zamieszczono artykuły przedstawiające rezultaty naukowych przemyśleń na temat zagrożeń obejmujących skupiska ludzi oraz obiekty i instalacje techniczne pozostające w zainteresowaniu terrorystów uzasadniając przy tym powody tych inklinacji.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »