Edukacja dla bezpieczeństwa. Antyterrorystyczna ochrona państwa - Opracowanie zbiorowe

Edukacja dla bezpieczeństwa. Antyterrorystyczna ochrona państwa

Opracowanie zbiorowe

24,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo
ISBN 978-83-65096-59-3
Data wydania 11 maja 2017
Język: Polski
Liczba stron: 398
Rozmiar pliku: 5,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Niniejszy tom obejmuje dwa rozdziały, z których pierwszy odnosi się do instytucjonalno-prawnej sfery zwalczania terroryzmu. Ukazano w nim udział wybranych służb – zwłaszcza policji w zapewnieniu bezpieczeństwa antyterrorystycznego oraz funkcjonowanie systemów ratowniczo-gaśniczego, ochrony granic państwowych i zabezpieczenia teleinformatycznego.
Przedstawiono także problematykę zagrożeń środowiskowych obejmujących komunikację morską i lotniczą oraz utrzymania bezpieczeństwa w szkole. Kanwę do zaprezentowanych rozważań naukowych stanowią regulacje prawne i postanowienia rządowe nakierowane na zagwarantowanie bezpieczeństwa państwa. Drugi rozdział zawiera wyniki badań i rekomendacje dotyczące roli edukacji i przekazu medialnego w kreowaniu pożądanych postaw społeczeństwa, przyswajaniu obowiązujących procedur i w rozważnym reagowaniu na groźby lub ataki terrorystyczne. Wzmacnianie tą drogą świadomości społecznej prowadzi

do trwałej i skutecznej ochrony antyterrorystycznej poprzez wzrost wiedzy i umiejętności zagrożonej ludności oraz osłabianie przestępczego oddziaływania na potencjalne ofiary bądź sympatyków terroryzmu.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »