Dokumentacja Kadrowa 2022.Zasady prowadzenia i przechowywania - Opracowanie zbiorowe

Dokumentacja Kadrowa 2022.Zasady prowadzenia i przechowywania

Opracowanie zbiorowe

119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-134-5
Data wydania 1 kwietnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 282
Rozmiar pliku: 7,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
119,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W publikacji przedstawione są aktualne, obowiązujące w 2022 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Dokumentom kadrowym związanym z Polskim Ładem poświęcono szczególną uwagę. Są to m.in. wniosek o zaprzestanie naliczania ulgi dla klasy średniej, wniosek o niepobieranie zaliczek na podatek, wniosek o zaniechanie stosowania kosztów uzyskania przychodów. Uwzględniono także oświadczenie PIT-2 oraz oświadczenie o stosowaniu nowych zwolnień podatkowych, do których uprawnieni są aktywni zawodowo seniorzy, podatnicy wychowujący co najmniej czworo dzieci, a także podatnicy przenoszący miejsce zamieszkania do Polski. W książce zostały również opisane nowe wzory dokumentów ubezpieczeniowych – ZUS RCA i ZUS DRA.
Z publikacji można się również m.in. dowiedzieć:
● jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej,
● jakie są okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych,
● jak prowadzić akta osobowe.
Ponadto poradnik w praktyczny sposób przedstawia zasady sporządzania dokumentów związanych z Polskim Ładem. Nowe formularze, a także nowe wersje druków dotychczas obowiązujących zaprezentowano w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS i MF.
Publikacja jest praktyczną pomocą dla każdego pracodawcy oraz osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie.

ATUTY PUBLIKACJI:
Jest to jedna z pierwszych na rynku publikacji, która przedstawia aktualne, obowiązujące w 2022 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji kadrowej po wprowadzeniu przepisów Polskiego Ładu.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »