Czas Pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja - Opracowanie zbiorowe

Czas Pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja

Opracowanie zbiorowe

55,20 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-892-5
Data wydania styczeń 2021
Język: Polski
Liczba stron: 137
Rozmiar pliku: 2,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
55,20 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy często sprawia problemy i wywołuje wątpliwości. Trudności przysparza też wybór najoptymalniejszego systemu czasu pracy. Zagadnienia te są bardzo istotne dla każdego pracodawcy. Nieznajomość obowiązujących zasad może okazać się kosztowna, ponieważ naruszenie przepisów o czasie pracy jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika, za które grozi kara grzywny od 1000 zł do nawet 30 000 zł.
Nasza publikacja ułatwi pracodawcom planowanie pracy i ustalanie rozkładów czasu pracy na 2021 r. Co istotne, uwzględniono w niej wszystkie zmiany przepisów dotyczące czasu pracy wprowadzone przez kolejne tarcze antykryzysowe w związku z epidemią COVID-19. Omówiono m.in. możliwość wydłużenia dobowego wymiaru czasu pracy z 8 do 12 godzin, obniżenia wymiaru czasu pracy oraz ograniczenia okresów wypoczynku dobowego i tygodniowego.
Książka zawiera komplet informacji dotyczących rozliczania czasu pracy w 2021 r. Można się z niej m.in. dowiedzieć:
• ile wynosi wymiar czasu pracy w 2021 r.,
• którym pracownikom trzeba wyznaczyć dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę w 2021 r.,
• ile wyniosą dodatki za pracę w nocy w 2021 r.,
• czy w związku z epidemią pracodawca może dowolnie zmienić system lub rozkład czasu pracy pracowników, wydłużając czas pracy,
• jakie warunki musi spełnić pracodawca, który w związku z epidemią chce obniżyć wymiar czasu pracy pracowników lub wprowadzić przestój ekonomiczny,
• czy ograniczenie okresów odpoczynku pracowników wymaga zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników,
• jakie są obecnie ograniczenia pracy w handlu w niedziele i święta,
• jak planować pracę w poszczególnych systemach czasu pracy,
• jak rozliczać pracę w godzinach nadliczbowych,
• jak prawidłowo prowadzić ewidencję czasu pracy.
Książka zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na przykładach. Całość jest wzbogacona orzecznictwem z zakresu czasu pracy.
To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla pracowników działów kadr. Zainteresuje też pracodawców oraz specjalistyczne firmy, które prowadzą obsługę innych podmiotów w zakresie rozliczania czasu pracy.

ATUTY PUBLIKACJI:
Aktualny stan prawny na 2021 r. Książka uwzględnia najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2021 r., a także zmiany przepisów dotyczące czasu pracy, wprowadzone przez tzw. tarcze antykryzysowe w związku z epidemią COVID-19. Zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy, orzecznictwo i interpretacje z zakresu czasu pracy oraz przydatne w codziennej pracy tabelaryczne zestawienia najważniejszych zagadnień. Jest w niej ponad 70 praktycznych przykładów rozliczania czasu pracy.