Cierpienia młodego Wertera - Franciszek Mirandola, Johann Wolfgang von Goethe

Cierpienia młodego Wertera

Franciszek Mirandola, Johann Wolfgang von Goethe

5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-07443-5
Data wydania 4 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 64
Rozmiar pliku: 344,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 64
Rozmiar pliku: 890,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Zapisana w listach historia nieszczęśliwej miłości Wertera do Lotty stała się jednym z najważniejszych dzieł okresu Sturm und Drang oraz preromantyzmu. Tytułowy bohater obdarzył zamężną kobietę uczuciem, którego nie potrafi zwalczyć. Mimo usilnych prób wyjścia z trudnej sytuacji, jego los kończy się tragicznie.

Niezwykła popularność opowieści o niespełnionej miłości Wertera po premierze w 1774 roku odbiła się mrocznym piętnem na ówczesnym młodym pokoleniu. Wywołała tzw. „efekt Wertera” i wzrost prób samobójczych wśród młodych mężczyzn popełnianych na wzór tytułowego bohatera.

Johann Wolfgang von Goethe (1749 – 1832) – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli literatury niemieckiej i europejskiej. Dramaturg, poeta, prozaik, polityk, uczony, członek wolnomularstwa. Uważany za prekursora preromantyzmu. Współcześni badacze zaliczają go do klasyków przedstawicieli okresu Sturm und Drang. Wśród najpopularniejszych utworów spod jego pióra można wymienić powieść epistolarną „Cierpienia młodego Wertera” oraz „Fausta”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »