Ciało się udało - Opracowanie zbiorowe

Ciało się udało

Opracowanie zbiorowe

28,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Tygodnik Powszechny
ISBN 978-83-65610-27-0
Data wydania 17 sierpnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 393
Rozmiar pliku: 27,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 393
Rozmiar pliku: 12,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
28,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Dlaczego ciało i cielesność? Trudno o temat bardziej naturalny. Na łamach tego wydania specjalnego "Tygodnika" staramy się pokazać wszystkie jego aspekty, także podlegające tabu, jak pornografia, której w czasie pandemii skonsumowano więcej niż kiedykolwiek.

Zamiast to zjawisko krytykować, zastanawiamy się, dlaczego w ten sposób oswajamy dzisiaj najgłębsze lęki. Ale sporą część tego Wydania postanowiliśmy poświęcić zmysłowej przyjemności, udowodnić, że ciało nam się w gruncie rzeczy udało. Ze smakoszami chwalimy beztroskę uczty zapominając o kaloriach, z seksuolożkami uczymy się przyjemności doświadczania siebie. Rozmawiamy z Agatą Buzek, Justyną Dąbrowską, Andrzejem Stasiukiem, Małgorzatą Szumowską - tymi, którzy ciałem pracują, zajmując się nim zawodowo, grając na scenie albo robiąc filmy, pisząc książki, rozmawiając z pacjentkami, obserwując fizyczne przemiany i starzenie swoje i bliskich.

Wreszcie - nie uciekamy od tego, czym staje się ciało także po śmierci. Mamy nadzieję, że udało nam się na tych ponad stu stronach zaproponować lekturę, do której każda i każdy z nas może wracać w różnych momentach. Gdy przypomni sobie, że ma ciało.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »