Chińska papuga - Earl Derr Biggers

Chińska papuga

Earl Derr Biggers

19,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-33433-1
Data wydania 17 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 559,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
19,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Mimo upływu lat Aleksander Eden wciąż pamięta, jak w wieku siedemnastu lat pobierał w Honolulu nauki tańca od uroczej dziewczyny imieniem Alicja. Była to córka milionera, czego dowodził sznur błyszczących pereł na jej szyi. Ścieżki tych dwojga rozeszły się na lata, by przeciąć się ponownie, gdy oboje są już więcej niż dojrzałymi ludźmi. Aleksander prowadzi dobrze prosperującą firmę jubilerską, zaś Alicja po śmierci męża popadła w tarapaty finansowe. Mężczyzna pomaga swojej dawnej miłości sprzedać sznur pereł. Zakupem jest zainteresowany ekscentryczny milioner - kosztowności trzeba jednak dostarczyć na pustynię w Kalifornii. Aleksander wysyła w tę misję swojego syna Boba. Towarzyszy mu przybyły z Honolulu chiński policjant Charlie Chan.

To druga powieść z serii kryminałów o charakterystycznym detektywie. Książka była dwukrotnie ekranizowana - w 1927 i 1934 r. - jednak obie wersje uważane są za stracone.

Earl Derr Biggers (1884-1933) - amerykański twórca kryminałów, najbardziej znany jako autor cyklu powieści detektywistycznych o Charliem Chanie, chętnie przenoszonych na kinowy ekran. Chan jest chińskim oficerem z amerykańskim obywatelstwem, który mieszka w Honolulu (inspiracja prawdziwą postacią Changa Apana). Bohater o charakterystycznym wyglądzie (tęgi, lecz sprawny fizycznie, azjatyckie rysy) i barwnym usposobieniu (wytworny, przesadnie grzeczny, gawędziarz, piewca życia rodzinnego) przypomina postaci tworzone przez Agathę Christie - Herkulesa Poirota czy Jane Marple. Biggers urodził się w stanie Ohio, ukończył uniwersytet harwardzki, mieszkał i zmarł w Kalifornii. Pisał klasyczne kryminały z łamigłówką, bez epatowania przemocą.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »