Ceny transferowe. Analizy porównawcze, dokumentacje, compliance - Tomasz Kosieradzki

Ceny transferowe. Analizy porównawcze, dokumentacje, compliance

Tomasz Kosieradzki

144,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-796-3
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 377
Rozmiar pliku: 5,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
144,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Zmiany dotyczące cen transferowych, które weszły w życie z dniem 1.01.2019 r. a zostały doprecyzowane w 2020 r. mają na celu przede wszystkim zawężenie obowiązku dokumentacyjnego do większych podmiotów i poprawienie jakości informacji przekazywanych organom podatkowym. Z drugiej strony jednak, zmiany te rozszerzają zakres samej dokumentacji o trudne do przygotowania analizy porównawcze.


Główne zmiany, które obowiązują od 2019 r., dotyczą w szczególności:

  • uregulowania w sposób odmienny niż dotychczas kryteriów warunkujących powstanie obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych,
  • wprowadzenie ścisłych reguł przeprowadzania analizy cen transferowych,
  • położenie nacisku raczej na analizę danych, nie zaś na opis transakcji.

Zmiany wprowadzane w przepisach od 2019 r. wymuszają na podatnikach zwrócenie na tę kwestię znaczącej uwagi, podobnie jak w przypadku przygotowania zeznania rocznego czy też sprawozdania finansowego.


Celem niniejszej publikacji jest poprowadzenie podatników przez przepisy dotyczące cen transferowych w sposób praktyczny.

Podatnicy, którzy są zobligowani do sporządzenia dokumentacji, dowiedzą się z niej:

  • przygotowanie jakich dokumentacji jest dla nich obowiązkowe,
  • jakie informacje powinny zostać przekazane w treści dokumentacji, aby prawidłowo wywiązać się z obowiązku jej sporządzenia,
  • jakie obowiązki sprawozdawcze wynikają z przepisów o cenach transferowych,
  • jak i kiedy należy dokumentację aktualizować.

Książka zawiera przede wszystkim przykładowe wzory dokumentacji, które mogą być wykorzystane przez podatników przy spełnianiu obowiązku wynikającego z przepisów prawa. Przedstawione przykładowe dokumentacje są efektem doświadczeń i wieloletniej pracy zespołu autorów.


Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych oraz osób zajmujących się zagadnieniem cen transferowych w działalności gospodarczej: kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych i księgowych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »