„Cały jesteś błogosławiony”. Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo -

„Cały jesteś błogosławiony”. Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo

21,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo M
ISBN 978-83-8043-908-5
Data wydania 21 maja 2024
Język: Polski
Liczba stron: 200
Rozmiar pliku: 972,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 200
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
21,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Fascynująca historia przyjaźni ojca Pio i ks. Dolindo, mistyków z Włoch, którzy poświęcili życie heroicznej służbie cierpiącym i byli wierni swojemu powołaniu i Kościołowi.

Cały jesteś błogosławiony. Dzieje przyjaźni ks. Dolindo i o. Pio to opowieść o dwóch mistykach, który wiele łączyło. Ksiądz Dolindo Ruotolo i ojciec Pio, obaj stygmatycy i uzdrowiciele, pochodzili z tego samego regionu we Włoszech i oddawali swoje życie służbie cierpiącym.

Spotkanie obu kapłanów w San Giovanni Rotondo w 1953 roku, podczas którego ich duchowa więź została wzmocniona, stanowi centralny punkt tej książki. Autor zgłębia głębokie relacje między tymi dwoma postaciami, eksplorując zarówno ich wspólne doświadczenia mistyczne, jak i różnice w misjach, jakie realizowali w Kościele.

Przeplatając relacje świadków i zapiski mistyków, autor rzuca nowe światło na duchową i ludzką przyjaźń między o. Pio i ks. Dolindo. Ta inspirująca opowieść o dwóch wielkich postaciach Kościoła z pewnością poruszy serca czytelników i pobudzi do refleksji nad wartością prawdziwej przyjaźni i oddania powołaniu.

Cały jesteś błogosławiony to książka, która może zainspirować do głębszej refleksji nad własnym życiem duchowym. Odkryj historię dwóch niezwykłych kapłanów i ich wyjątkowej przyjaźni, która trwała aż do śmierci.