Byle do 19:00. Krótka opowieść o pielęgniarstwie - Latos Maciej

Byle do 19:00. Krótka opowieść o pielęgniarstwie

Latos Maciej

25,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Rozpisani.pl
ISBN 978-83-950384-9-5
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 181
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 181
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
25,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Pielęgniarstwo w Polsce jest niczym choroba dwubiegunowa. Zebrane przeze mnie obserwacje splatają się – mam nadzieję – w dosyć spójny obraz tego kawałka polskiej rzeczywistości. Czasem śmiesznej, żałosnej, mrocznej, a czasem bezpiecznej, pozytywnej i nieco szowinistycznej. Nade wszystko jednak ta książka pokazuje, jaką drogę ewolucji po krętych nurtach medycyny przebyło pielęgniarstwo. Jego istotą jest niesienie ulgi w cierpieniu. Nie ma w tym nic odkrywczego. Bynajmniej, nasze działania nie są skierowane na zaścielenie w kopertę łóżka, lecz faktyczną pomoc pacjentowi w przetrwaniu najtrudniejszych chwil, które decydują o jego życiu lub śmierci.

Wyrażamy to tak, jak umiemy. Jedni troskliwie trzymają pacjenta za rękę, drudzy fanatycznie trzymają się zaleceń epidemiologicznych, a jeszcze inni robią po prostu to, co do nich należy. Bez zbędnej filozofii.

MACIEJ LATOS ‒ rocznik 1990. Absolwent Instytutu Historycznego UW i Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Magister pielęgniarstwa. Pracował w Zespołach Ratownictwa Medycznego, Oddziałach Intensywnej Terapii i Oddziałach Pooperacyjnych. Bloger. Autor podcastów Krew Mózg i Pielęgniarstwo Praktyczne. Felietonista Magazynu Pielęgniarki i Położnej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »