Brudna Ameryka - Dorota Krzowska-Ważna

Brudna Ameryka

Dorota Krzowska-Ważna

23,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-119-1
Data wydania 31 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 264
Rozmiar pliku: 705,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 264
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
23,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Wielkie domy, designerskie meble, urządzone z przepychem sypialnie i łazienki ¬– brzmi jak spełnienie amerykańskiego snu. Tylko kto to wszystko posprząta?

Dorota przyjeżdża na wakacje do USA i pracuje w firmie sprzątającej, której klientami są ludzie stanowiący elitę tego kraju. Bohaterka książki w trakcie swojego pobytu odwiedzi wiele amerykańskich domów opływających w luksusy i… tonących w śmieciach.

Opowieści o wizytach w kolejnych posiadłościach na przemian szokują, fascynują i rozbawiają. Dowiecie się z nich m.in. co robi chicagowski policjant po powrocie ze służby do domu, co można znaleźć w mieszkaniu naczelniczki więzienia i jak wygląda dzień „trudnej” nastolatki.

„Brudna Ameryka” udowadnia, że dom nie zawsze świadczy o charakterze jego właściciela. Książka jest również intrygującym portretem zbiorowym amerykańskiej Polonii i opisem panującego w USA kultu pracy.

Dorota Krzowska-Ważna

Absolwentka UMCS w Lublinie, nauczycielka języka polskiego w szkole średniej. Mężatka, mama dwóch synów. Współpracowała z „Życiem Podkarpackim”, „Niedzielą” i Katolickim Radiem Zamość. W 2013 roku opublikowała książkę dla dzieci „Mój przyjaciel jerzyk”, popularyzującą mało znane najmłodszym gatunki ptaków. Pomysł na napisanie fabularyzowanych reportaży o zawodzie sprzątaczki zrodził się z doświadczeń, jakie zgromadziła w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jej pasje to rozmowy z ludźmi i czytanie książek.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »