Bóg, honor, seks, ojczyzna -

Bóg, honor, seks, ojczyzna

30,00 zł27,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo E-bookowo
ISBN 978-83-67935-13-5
Data wydania 30 czerwca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 328
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 328
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
30,00 zł27,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Podobno umierającemu człowiekowi przewija się przed oczami całe życie. Bohaterowi powieści Derkowskiego jawią się jednak przede wszystkim polskie problemy: tożsamość, religia, tolerancja; myśli też o związkach i uczuciach, a czasem szarga świętości. Zastanawia się, analizuje, stawia pytania. Jeśli czytelnik uważnie przyjrzy się tej książce, bardzo możliwe, że odnajdzie w niej siebie.

A tak widzi to Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego:

Śląsk się zmienia. Zmienia się śląska literatura, a może dopiero się wykuwa w ogniu walki o śląską tożsamość i wybija na samodzielność. Nie musi już opowiadać o tym, co jeszcze do niedawna było znakiem firmowym twórczości Szczepana Twardocha czy Zbigniewa Rokity. Idzie nowe. Niegrzeczne, niepokorne, absurdalne i groteskowe. Punkowy skowyt ze Śląskiem w tle. Jarosław Derkowski i jego muzyczna fraza. Dajcie się jej uwieść…

AUDIOBOOK

Czyta: Janusz Kruciński, Agnieszka Bałaga-Okońska

Czas: 17h 2min 36s

Agnieszka Bałaga-Okońska – Lektorka

Jestem aktorką wszechstronną i pedagożką. Najbardziej lubię te role i te spotkania zawodowe, które jeszcze przede mną. Odkąd pamiętam uwielbiam czytać - zawsze, wszędzie, po cichu i na głos, dla siebie i innych. Do mikrofonu szczególnie.

Janusz Kruciński - Lektor

Aktor dramatu, od lat pracujący... w musicalu. Ma na swoim koncie liczne główne role ze światowego kanonu tego gatunku, jak również w rodzimych produkcjach. Wokalista, aktor dubbingowy, autor tekstów piosenek i tłumaczeń. Współautor albumu poświęconego warszawskiej inscenizacji \"Les Misèrables\" i autor książki ukazującej arkana pracy aktora musicalowego.