Bieganie - Wojciech Biedroń

Bieganie

Wojciech Biedroń

19,64 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo E-bookowo
ISBN 978-83-939854-2-5
Data wydania 27 października 2014
Język: Polski
Liczba stron: 23
Rozmiar pliku: 521,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,64 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Wydawać się może, że mamy wybór i w miarę jak dorastamy, dojrzewamy i zwiększa się nasza świadomość możemy kierować zmianami, które zachodzą w naszym organizmie. Niestety on sam rozwija się do określonego wieku i najczęściej procesy, które kiedyś były bardzo gwałtowne zaczynają się powoli wygaszać i w wieku około 25 lat zaczynamy się starzeć. Strategią gatunku Homo Sapiens jest osiągniecie pełnej dojrzałości w wieku kilkunastu lat. Potem zostaje czas na wychowanie potomstwa i zrobienie miejsca dla nowego pokolenia.
Postęp medycyny wydłużył znacznie życie, spowodował mniejszą umieralność nie tylko ludzi, którzy dopiero przyszli na świat, ale i tych w wieku podeszłym.
Kto z  nas nie ma w swojej rodzinie bliskich, którzy przekroczyli 70, 80 a nawet 90 lat? Niektórzy z naszych seniorów zachowali sprawność i w miarę dobrą kondycję. Jedni mają szczęście gdyż ciągle są niezależni, albo mają zapewnioną opiekę.
Inni trafili do domów starców, albo do hospicjów. Nie zawsze są to ludzie samotni, ale z przyczyn obiektywnych nie mogła się nimi zająć rodzina, albo wymagali tak specjalistycznej opieki, że trzeba było poszukać dla nich ośrodka.
Nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to co się dzieje w naszym życiu, ale są takie jego elementy jak aktywność  fizyczna,  którą należy traktować nie tylko jako hobby, ale jako powinność – biologiczny obowiązek. Jedną z jej form, która nie wymaga dużych nakładów i może trwać przez cały rok jest bieganie.
I dlatego warto sięgnąć po niniejsze opracowanie, które w przystępny i przyjazny sposób wprowadzi w arkana tego sportu. Pozostanie tylko pogłębić swoją wiedzę czytając  specjalistyczne książki  a przede wszystkim biegać, bo trening dopóki go nie rozpoczniemy nie będzie się łączył z teorią .

Spis treści

Wstęp        4
2,5 km       6
5 km         7
10 km        11
15 km        14
20 km        16
Zakończenie  19
Bibliografia 22

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »