Bezzałogowe statki powietrzne. Nowa era w prawie lotniczym. Zagadnienia cywilnoprawne - Anna Konert

Bezzałogowe statki powietrzne. Nowa era w prawie lotniczym. Zagadnienia cywilnoprawne

Anna Konert

189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8198-892-6
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 252
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
189,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W opracowaniu zostały omówione wybrane zagadnienia cywilnoprawne związane z użytkowaniem bezzałogowych statków powietrznych, w tym zwłaszcza kwestia odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez drony, w tym za szkody na osobie w postaci śmierci, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia oraz uszkodzenie mienia, wskazując na różne podmioty mogące ponosić odpowiedzialność oraz różne zasady tej odpowiedzialności.

Ryzyko związane z odpowiedzialnością za produkt stanowi obecnie jedno z największych wyzwań stojących przed producentami bezzałogowych systemów powietrznych, a zwłaszcza bezzałogowych statków powietrznych autonomicznych, co również stanowi przedmiot analizy.

W książce poruszona została także kwestia ochrony prawa do prywatności i danych osobowych. Potencjalna ingerencja w te dobra osobiste za pośrednictwem bezzałogowych statków powietrznych stanowi poważny problem, gdyż operator drona wyposażonego w urządzenie rejestrujące obraz lub dźwięk może z łatwością wchodzić w posiadanie filmów i zdjęć wykonanych podczas lotu nad prywatną własnością oraz dużej ilości danych pozwalających zidentyfikować daną osobę, która nie wyraziła na to zgody.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »