Bez strachu. Dziennik współczesny - Józef Hen, Józef Hen

Bez strachu. Dziennik współczesny

Józef Hen, Józef Hen

34,90 zł31,41 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Wydawnictwo MG
ISBN 978-83-7779-663-4
Data wydania 14 października 2020
Język: Polski
Liczba stron: 279
Rozmiar pliku: 2,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 279
Rozmiar pliku: 861,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
34,90 zł31,41 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Wstrząsający i liryczny,  smutny i wesoły, pełen ciepła i ostro tnący łajdaków, melancholijny i szyderczy… zapis czy urywki z bardzo bogatego życia sprzed wojny, z czasów ludobójstwa, czasów mniejszych i większych świństw Polski socjalizmu i wreszcie współczesnych, w których życie autora, jak i nasze przeplata się  z bezsensowną polityką. Wspaniała literatura w chronologicznym zapisie miesięcy i lat, o których autor tak subiektywnie i sugestywnie opowiada, że wystarczy na chwilę się w niej zagłębić, by poczuć to co on.

…X 1945 - W hotelu Sejmowym przyjmował  grupę towarzysz Szleyen,  „Hiszpan”, teraz wysoki działacz partyjny, erudyta. Tak, to wszystko jeszcze byli inteligenci. Szleyenową uważano za wybitną tłumaczkę literatury hiszpańskiej.

Po wojnie Szleyenowie adoptowali dwie dziewczynki, sieroty. W marcu 1968 odchowane już dorosłe panny zwróciły się do władz partyjnych, że nie chcą być córkami żydowskich rodziców. Żeby unieważniono adopcję. Partia przywróciła im katolickie nazwisko. Samotna już wtedy Szleyenowa została opuszczona przez dziewczyny, które zdążyła pokochać…