Badanie rynku jako szczególna podstawa dostępu do informacji poufnych na rynku kapitałowym - Rafał Woźniak

Badanie rynku jako szczególna podstawa dostępu do informacji poufnych na rynku kapitałowym

Rafał Woźniak

219,00 zł186,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-433-7
Data wydania 1 luty 2023
Język: Polski
Liczba stron: 379
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
219,00 zł186,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Głównym celem monografii jest próba dokonania analizy możliwości udostępnienia informacji w ramach procedury tak zwanego badania rynku (market sounding). Procedura ta, jakkolwiek nie jest niczym nowym w praktyce uczestników rynku kapitałowego stanowi novum regulacyjne w prawie europejski.

W opracowaniu wskazano w jaki sposób struktura regulacji europejskich, które koncentrują się w warstwie aksjologicznej na równości informacyjnej a w warstwie merytorycznej regulują głównie przypadki nadużyć na rynku, wpływa na możliwość stosowania instytucji badania rynku. Jednocześnie dokonano analizy roli badania rynku w świetle innych regulacji dotyczących zwalczania nadużyć na rynku w szczególności możliwości przekazania informacji i uznania takiego przekazania za dopuszczalne a także regulacji badania rynku w świetle przepisów KSH i oceny czy regulacje te nie stoją z nimi w sprzeczności bądź też czy regulacje KSH nie ograniczają stosowania instytucji badania rynku.

W opracowaniu autor wskazuje, że badanie rynku jest procesem ściśle sformalizowanym co stanowi istotną niedogodność i jest elementem istotnie ograniczającym możliwość efektywnego stosowania badania rynku w praktyce. Niedogodność ta jest jednakże rekompensowana korzyściami wynikającymi z uznania danego zachowania za nienaruszające przepisy Rozporządzenia MAR.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »