Awantura o Basię - Kornel Makuszyński

Awantura o Basię

Kornel Makuszyński

5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo Siedmioróg
ISBN 9788382791204
Data wydania 21 marca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 192
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

Powieść Kornela Makuszyńskiego Awantura o Basię należy do kanonu polskiej literatury dla dzieci. Książka opowiada o niezwykłych losach małej bohaterki – tytułowej Basi, dziewczynki o niezwykłej inteligencji i czystym sercu. Historia małej i uroczej Basi pełna jest dramatycznych zdarzeń, ale także szczęśliwych spotkań, radosnych odkryć, wzruszających sytuacji i zaskakujących zwrotów. Powieść Kornela Makuszyńskiego jest idealną – pełną ciepła i dobrych emocji, lekturą dla dzieci doskonalących się w samodzielnym czytaniu. Powieść była przedmiotem wielu inscenizacji teatralnych i filmowych.

Lektura dla uczniów klas III szkół podstawowych


Słowo o autorze: Kornel Makuszyński (1884–1953), autor kultowego Koziołka Matołka, prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny. Przed wojną był bardzo popularnym pisarzem, natomiast po wojnie odsunięty od publikowania i zapomniany, ponieważ nie chciał współpracować z reżimem komunistycznym. Z Warszawy przeniósł się w 1944 roku do mieszkania w Zakopanem, gdzie obecnie znajduje się muzeum jego twórczości.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »