Angielska gramatyka: przedimki i rzeczowniki. Zestaw 1 - Ewelina Zinkiewicz

Angielska gramatyka: przedimki i rzeczowniki. Zestaw 1

Ewelina Zinkiewicz

4,20 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo Focus English School
ISBN 978-83-64731-03-7
Data wydania 1 lipca 2014
Język: Polski
Liczba stron: 264
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Brak
4,20 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

Ebook zatytułowany Angielska gramatyka: przedimki i rzeczowniki jest przeznaczony dla osób uczących się języka angielskiego na poziomie B1. Zestaw zawiera najważniejsze zasady jakimi należy się kierować stosując przedimki (articles) i rzeczowniki (nouns) w angielskiej gramatyce. Ebook zawiera obok przykładowych zdań obrazujących właściwe stosowanie wyżej wymienionych części mowy, objaśnienia, tłumaczenia na język polski oraz liczną grupę ćwiczeń.

Charakterystycznym elementem ebooka jest jego format, który można określić jako Mobile Flashcards. Pozwala on na wygodne przechodzenie z kolejno wyświetlanych stron jedynie dotykając odpowiedniej strony ekranu urządzenia mobilnego.

Ebook jest podzielony na dwie części. W pierwszej z nich przedstawione są przykładowe zdania wraz z objaśnieniami i tłumaczeniami na język polski. W drugiej części znajdują się ćwiczenia pozwalające na lepsze zapamiętanie przerobionych zagadnień. Ćwiczenia polegają na przypomnieniu stosowania przedimków w kontekście zdań, tworzeniu nieregularnej liczby mnogiej, rodzaju męskiego i żeńskiego określonych rzeczowników, a także dokonywaniu wyboru właściwych form gramatycznych w odniesieniu do przedimków i rzeczowników.

Format ebooka pozwala na wygodną naukę gramatyki na przykładach zdań do tłumaczenia zarówno na język polski jak również na język angielski. Szczegółowy spis treści pozwala na wygodne przechodzenie do interesujących nas zagadnień.

Zasadniczo ebook adresowany jest do użytkowników smartfonów i innych urządzeń mobilnych, dzięki którym możliwe jest swobodne korzystanie z formatu ebooka i wygodnie poruszanie się po jego treści. Możliwe jest również czytanie ebooka z wykorzystaniem tradycyjnych komputerów stacjonarnych.

Spis treści

Wstęp

Przedimek nieokreślony

Przedimek określony

Przedimek zerowy

A Little/A few vs. Little / Few

Przedimki z nazwami geograficznymi

This/That, That/Those

Rodzaje rzeczowników

Liczba mnoga rzeczowników

Nieregularna liczba mnoga rzeczowników

Rzeczowniki policzalne

Rzeczowniki niepoliczalne

Ćwiczenia

Zakończenie

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »