Albert Speer. Architekt diabła - Luigi Romolo Carrino

Albert Speer. Architekt diabła

Luigi Romolo Carrino

3,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-41033-2
Data wydania 17 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 11
Rozmiar pliku: 152,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 11
Rozmiar pliku: 309,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
3,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Kim jest geniusz architektury III Rzeszy?

Dlaczego stał sie bliski Hitlerowi?

Albert Speer był architektem Hitlera. Zbrodniarz odpowiedzialny za deportacje i wykorzystywanie europejskiej ludności cywilnej. Mianowany przez Hitlera w lutym 1942 r. ministrem uzbrojenia. Wykorzystywał jeńców w przemyśle wojennym. Przesłuchiwany w Norymberdze 19 czerwca 1946 r., zeznał, że Hitler zdradził naród niemiecki, "rzucając go w przepaść". W tym portrecie prześledzimy życie geniusza estetyki Trzeciej Rzeszy.

Luigi Romolo Carrino (ur. w Neapolu w 1968 r.) w swojej karierze literackiej podejmował różne tematy społeczne. W "Esercizi sulla madre" do prestiżowej nagrody Strega, porusza temat szpitali psychiatrycznych. W pracy "Il pallonaro" zagłębia się w drażliwy temat homoseksualizmu w świecie piłki nożnej. Jego powieść Acqua Storta (Krzywe wody) opowiada o tłumionym homoseksualizmie w systemie mafijnym oczami więźnia, który w ostatnich trzech dniach życia, wśród halucynacji i wspomnień, przeżywa swoją przeszłość. Na końcu dzieła pojawiają się podziękowania dla Saviano i De Silva, czołowych przedstawicieli literackiego neorealizmu, których łączy z Carrino surowość języka i scenerii.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »