Akademia wampirów. Tom 1 - Richelle Mead

Akademia wampirów. Tom 1

Richelle Mead

39,99 zł33,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Poradnia K.
ISBN 978-83-67195-50-8
Data wydania 22 luty 2023
Język: Polski
Liczba stron: 304
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 304
Rozmiar pliku: 4,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
39,99 zł33,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Magia, namiętności i intrygi w szkole dla wampirów.

W ukrytej przed światem Akademii Świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadprzyrodzonymi mocami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich strażników. Najgroźniejszymi ich wrogami są strzygi, nieśmiertelne wampiry, które potrafią przeniknąć nawet do szkolnych klas i dormitoriów w poszukiwaniu kolejnych ofiar, władzy i krwi.

 

Lissa Dragomir jest morojską księżniczką, ostatnią przedstawicielką swojego królewskiego rodu. Musi być cały czas chroniona przed strzygami, które zagrażają śmiertelnym wampirom takim jak ona.

Rose Hathaway to dampirka, w której żyłach płynie ludzka i wampirza krew. Jest nie tylko najlepszą przyjaciółką Lissy, ale też jej najbardziej oddaną opiekunką. Łączy je niezwykła telepatyczna więź.

Po dwóch latach życia na wolności Lissa i  Rose wracają do Akademii. Przyjaciółki nie powinny ani na chwilę stracić czujności, tymczasem Lissa wpada w depresję, a Rose zostaje wystawiona na próbę nie tylko morderczych treningów, ale i zakazanej miłości. Staje przed wyborem między przyjaciółką, dla której żyje, a mężczyzną, bez którego nie może żyć...

 

Serial na podstawie powieści, którego twórczyniami są Julie Plec (odpowiedzialna za 
sukces m.in. Pamiętników wampirów) i Marguerite Macintyre, można obejrzeć na 
platformie SkyShowtime.

 

 

O autorce:

 

RICHELLE MEAD napisała kilkadziesiąt książek dla dorosłych i młodych czytelników, w różnych gatunkach i seriach. Światowy sukces odniosły jej powieści z serii Akademia wampirów oraz powiązane z nią Kroniki krwi. Najnowszy cykl jej autorstwa nosi tytuł The Glittering Court. Richelle pochodzi z Michigan, w dzieciństwie fascynowała się mitologią grecką, później studiowała folklor i religioznawstwo. Kiedy nie czyta i nie pisze, oddaje się piciu dużych ilości kawy, oglądaniu telewizji i kupowaniu sukienek.

Książki autorki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, adaptowano na powieści graficzne oraz ekranizowano. Na podstawie Akademii wampirów powstał w 2014 roku film fabularny, a w 2022 miał premierę pierwszy sezon inspirowanego powieścią serialu telewizyjnego.

 

 

 

Recenzje:

 

„Nie sposób jej się oprzeć!”. ENTERTEINMENT WEEKLY

„Pełna humoru i akcji, czadowa”.  THE GUARDIAN

„Ekscytująca, inspirująca i nieodkładalna”. MTV’S HOLLYWOOD CRUSH

„Bohaterka Akademii wampirów Rose Hathaway jest połączeniem Buffy i Lary Croft”. THE SEATTLE TIMES

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »