Agonia. Co państwo zrobiło z amerykańską opieką zdrowotną? -

Agonia. Co państwo zrobiło z amerykańską opieką zdrowotną?

19,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Wydawnictwo Instytut Ludwiga von Misesa
ISBN 978-83-65086-54-9
Data wydania 1 grudnia 2024
Język: Polski
Liczba stron: 238
Rozmiar pliku: 4,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 238
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 238
Rozmiar pliku: 9,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
19,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Opis

Książka Łukasza Jasińskiego \"Agonia. Co państwo zrobiło z amerykańską opieką zdrowotną?\" to kompleksowa analiza historii amerykańskiego systemu ochrony zdrowia, który, zamiast być oparty na swobodnych procesach rynkowych, jest coraz bardziej zdominowany przez interwencje państwowe.

Opierając się na dorobku szkoły austriackiej, autor pokazuje, że to rządowe regulacje są źródłem problemów, takich jak rosnące koszty i trudności z dostępem do usług medycznych. Autor wnikliwie analizuje takie obszary jak: licencjonowanie zawodów medycznych, regulacje systemu szpitalnictwa, procedury zatwierdzania leków i sprzętu medycznego, regulacje prywatnych ubezpieczeń medycznych czy działalność państwowych systemów finansowania opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.

W 1963 roku Murray Rothbard wydał broszurę pt. Co rząd zrobił z naszym pieniądzem? W tym eseju błyskotliwie pokazał, jak rządowe interwencje systematycznie psują system pieniężny i prowadzą do kolejnych złych regulacji. Łukasz Jasiński wymyślił sobie podobne, choć trudniejsze zadanie i świetnie mu sprostał. W Agonii. Co państwo zrobiło z amerykańską opieką zdrowotną? autor zręcznie pokazuje, że rzekome objawy niedostatków rynkowego systemu zdrowotnego to w istocie efekty licznych regulacji, podatków i subsydiów niszczących amerykański system opieki zdrowotnej. Książka doktora Jasińskiego jest nieodzowną lekturą dla każdego, kto chce w kompetentny sposób wypowiadać się o problemach opieki zdrowotnej – tak amerykańskiej, jak i polskiej.