1989. Gazeta Wyborcza. Wydanie Specjalne 3/2019 - Opracowanie zbiorowe

1989. Gazeta Wyborcza. Wydanie Specjalne 3/2019

Opracowanie zbiorowe

15,29 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Wydawnictwo Agora
ISBN
Data wydania 9 maja 2019
Język: Polski
Liczba stron: 133
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 133
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 140
Rozmiar pliku: 22,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
15,29 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Opis

Na 30 urodziny „Gazety Wyborczej" i z okazji 30 nadchodzącej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, redakcja przygotowała wyjątkowy magazyn „1989".

 

W magazynie dziennikarze przypominają Polskę sprzed 30 lat. Piszą o życiu codziennym schyłku lat 80. - o tym, co się w Polsce jadło i nosiło, co oglądało w telewizji, za czym stało w kolejce i z czego żartowało, a także jaka była rola i miejsce kobiet w tamtym czasie.

 

Aleksandra Klich-Siewiorek barwnie opisuje wprowadzanie reform Balcerowicza, Jarosław Szubrycht wspomina „Letnią Zadymę w Środku Zimy", czyli koncert zorganizowany przez Jerzego Owsiaka w warszawskim klubie „Stodoła", a Helena Kowalik przypomina sprawy kryminalne, które wstrząsnęły Polską trzy dekady temu. Z kolei Paweł Krysiak wraca do 4 czerwca 1989 roku i pisze, jak on oraz inni ludzie przeżywali ten dzień.

 

W 30 rocznicę wydania pierwszego numeru „Gazety Wyborczej", jej pracownicy opowiadają o początkach gazety. Poeta i publicysta Antoni Pawlak wspomina redakcyjne zebrania w piaskownicy, a redaktorka sekretariatu redakcji i korektorka Teresa Kruszona, która w dzienniku pracuje od samego początku, opowiada o tym, jak zmieniał się język gazety.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »