Zośkowiec - Jarosław Wróblewski

Zośkowiec

Jarosław Wróblewski

20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-65413-94-9
Data wydania 1 marca 2020
Język: Polski
Czas: 10 godz. 59 min.
Rozmiar pliku: 604,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Skąd się biorą bohaterowie? Dlaczego młodzi ludzie woleli zginąć niż żyć w niemieckiej niewoli lub pod sowiecką okupacją? Odpowiedź jest prosta – takie wartości wynieśli z rodzinnego domu, ze szkoły, z drużyny harcerskiej. Henryk Kończykowski jest JEDNYM Z NICH. W chwili wydania książki „Zośkowiec” w 2013 roku był jednym z ostatnich czterdziestu czterech żyjących żołnierzy Batalionu AK „Zośka”. Henryk Kończykowski, ps. „Halicz”, członek plutonu „Felek”, wspomina świat, który przeminął. Dzieciństwo i młodość w przedwojennej Warszawie przerwane okupacją. Potem udział w konspiracji, w akcjach „małego sabotażu”, wreszcie – w Powstaniu Warszawskim.

„Halicz” wspomina dramatyczne wydarzenia, których był uczestnikiem. Wydarzenia, o których można przeczytać w podręcznikach historii. Transport broni przygotowanej na godzinę „W”, krwawe walki na Woli i w Śródmieściu, zmagania na Przyczółku Czerniakowski, gdzie na jego oczach zginął Andrzej Romocki „Morro”.

Potem miała być WOLNA POLSKA, a zaczął się stalinizm. I „Halicz” osobiście go doświadczył.

To książka nie tylko o „Zośkowcu”. To książka także o Polsce.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »