Żelazny Olbrzym - Michał Rusinek, Ted Hughes

Żelazny Olbrzym

Michał Rusinek, Ted Hughes

29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-959031-1-3
Data wydania 24 maja 2021
Język: Polski
Czas: 1 godz. 18 min.
Rozmiar pliku: 162 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Żelazny Olbrzym stanął na skraju urwiska.

Jak długo wędrował? Nie wiadomo.

Skąd przybył? Nie wiadomo.

Jak powstał? Nie wiadomo.”

Pewien mały chłopiec odkrywa, że Żelazny Olbrzym nie ma wrogich zamiarów. Wręcz przeciwnie – tylko on może ocalić Ziemię, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Żelazny Olbrzym” to kultowa powieść dziecięca Teda Hughesa, poety należącego do grona najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Ta ponadczasowa baśń o niezwykłej przyjaźni i o walce dobra ze złem porusza temat strachu przed nieznanym oraz mówi o tolerancji, odwadze i poświęceniu. W 1999 roku książka stała się inspiracją dla filmu Stalowy Gigant, uznanego za jedną z najlepszych animacji wszech czasów.

Autorem polskiego przekładu jest Michał Rusinek – jeden z najbardziej cenionych tłumaczy literatury dziecięcej. Książkę w wersji audio przeczytał Olaf Lubaszenko, znany i lubiany aktor teatralny i filmowy, reżyser i producent.

Ted Hughes (1930-1998) – autor książki „Żelazny Olbrzym”, uznawany jest za jednego z największych poetów swojego pokolenia. Urodził się w 1930 roku w Yorkshire. W latach 1984–1998, czyli aż do śmierci, zajmował stanowisko królewskiego poety laureata. Hughes był – razem z Michaelem Morpurgo – współtwórcą nagrody literackiej Children’s Laureate. Był też założycielem i prezesem organizacji charytatywnej Farms for City Children. Angażował się we współpracę z Fundacją Arvon oferującą wyjazdy na kursy kreatywnego pisania. W 1974 roku za swą twórczość poetycką otrzymał złoty medal od królowej (Queen’s Gold Medal for Poetry). Trzy lata później za twórczość literacką odznaczono go Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE). Prestiżowy Order Zasługi (Order of Merit) przyznano mu w 1998 roku. Jego najsłynniejsza powieść, Żelazny Olbrzym, doczekała się wielu adaptacji teatralnych i filmowych. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych książek dziecięcych wszech czasów.

"Współczesna przypowieść z superbohaterem w roli głównej. Zaangażowanie autora w temat oraz jego zamiłowanie do szczegółów i nagłych zwrotów akcji sprawiają, że ta krótka opowieść jest pokrzepiająca i zajmująca."

The Horn Book

 

"Błyskotliwa, odkrywcza i ponadczasowa opowieść dla dzieci."

Booklist

 

"Trzyma w napięciu… Klasyka."

Philip Pullman

 

"Uznana za jedną z najlepszych współczesnych bajek."

The Observer

 

"Emocjonująca, niezapomniana, wspaniale opowiedziana historia."

Trade News

 

"Wizjonerska opowieść."

Michael Morpurgo

 

"Hughes nigdy dotąd nie pisał tak zajmująco… Używając oszczędnego języka oraz siły wyobraźni, nadaje opowiadaniu wyjątkowy styl, którego się konsekwentnie trzyma."

The Times

 

"Nie można się oderwać."

The Tablet

 

"Napisana z taką werwą, z tak niebywałą precyzją, że dzieci będą kibicować bohaterom kompletnie oczarowane."

Publishers Weekly

Spis treści

Rozdział 1. Przybycie Żelaznego Olbrzyma

Rozdział 2. Powrót Żelaznego Olbrzyma

Rozdział 3. Co zrobić z Żelaznym Olbrzymem?

Rozdział 4. Kosmiczny Smok i Żelazny Olbrzym

Rozdział 5. Próba sił

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »