Ze złości - Katarzyna Bonda

Ze złości

Katarzyna Bonda

44,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Muza
ISBN 978-83-287-2491-4
Data wydania 10 sierpnia 2022
Język: Polski
Czas: 11 godz. 2 min.
Rozmiar pliku: 1,2 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
44,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

W życiu Jakuba Sobieskiego, znanego już Czytelnikom z powieści O włos, zaszły spore zmiany. Pożegnał się z myślą o powrocie do służby i zakłada właśnie agencję detektywistyczną, czeka jeszcze tylko na licencję. Z pracy w policji zrezygnowała także Ada Kowalczyk, która postanowiła poświęcić się karierze prokuratorskiej. Ich drogi krzyżują się już przy pierwszej sprawie.

Z więzienia wychodzi niejaka Aneta Bulandra, która przez całe osiemnaście lat odsiadki twierdziła, że jest niewinna: to nie ona zabiła Mariusza Hussakowskiego i postrzeliła jego żonę, a Natalia Hussakowska oskarżając ją, kłamała. Teraz Aneta zamierza walczyć o odszkodowanie za stracone lata, a Kuba ma jej w tym pomóc. Ale nie ona jedna próbuje go zaangażować. Propozycję współpracy składa mu również Wowa Kuglin, śmiertelnie skłócony ze swoim dawnym wspólnikiem Miłoszem Wrzesińskim. To w ich nieczynnym już dziś kasynie Warszawa Royal zginął Hussakowski. Rzecz w tym, że wszyscy zainteresowani kręcą, zatajają najistotniejsze fakty, udzielają fałszywych informacji i trudno dociec, czy rzeczywiście zależy im na odkryciu prawdy, czy też chcą rękoma Jakuba załatwić jakieś swoje ciemne interesy.

Detektyw wkracza w świat, w którym wielki biznes i jeszcze większe pieniądze, hazard, narkotyki, służby, media i życie zwykłych ludzi tworzą jedną splątaną sieć. I odkrywa ku swojemu zdumieniu, że w tej kwestii od mafijnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku nic się właściwie nie zmieniło.

 

Tymczasem padają kolejne ofiary. W czyim interesie jest ich śmierć? Któregoś z dawnych wspólników? Tajemniczego Firuzy, brata jednej z niegdysiejszych przyjaciółek, którego kolejne wcielenia wciąż zaskakują Jakuba? Pazernego spadkobiercy? I co było motywem zbrodni? Chęć ukrycia prawdy? Zemsta? Chciwość? Zraniona duma? Zawiedziona miłość? Czy po prostu… złość? W każdym razie wszystko wskazuje na to, że obecne wydarzenia to dalszy ciąg tragedii sprzed ponad dwóch dekad. A może jednak nie?

Jedno jest pewne: jeśli Jakubowi i jego zmontowanej przy tej okazji ekipie trafiać się będą sprawy choć w połowie tak skomplikowane, to na nudę nie będą mogli narzekać.

 

Realizacja dźwięku: Anton Borowy

Nagrania i montaż: Krzysztof Kiełbasa

Kierownictwo produkcji: Agata Bornus

Producent wykonawczy: PRL

Producent: Paweł Heba i Anita Rochalska Empik Go

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »