Wspomnienia ludzi i zdarzeń. Moja autobiografia - John D. Rockefeller

Wspomnienia ludzi i zdarzeń. Moja autobiografia

John D. Rockefeller

17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66167-74-2
Data wydania 4 grudnia 2020
Język: Polski
Czas: 4 godz. 20 min.
Rozmiar pliku: 522,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„John D. Rockefeller, człowiek uznany za najbogatszego na świecie, zdecydowanie nie należał do wylewnych. Choć nadał tempa rozwojowi gospodarczemu Stanów Zjednoczonych, to w pewnym momencie stracił zaufanie społeczeństwa. Niepochlebne artykuły, karykatury, plotki, podsycały domysły, których on sam nie dementował. Przez wiele lat Rockefeller negował możliwość wyjaśniania swoich poczynań, zwłaszcza tych kontrowersyjnych. Starał się, aby do ówczesnych gazet docierało jak najmniej informacji z jego życia.

Dopiero w 1909 roku, wydając autobiografię,  przerwał milczenie i postanowił się bronić. Wspomnienia Rockefellera są ciekawym zapisem poglądów i wizji najbogatszego człowieka na świecie. Kilka jego stwierdzeń jest wręcz wizjonerskich, ponieważ odpowiedzialność społeczna, którą opisuje, dopiero od niedawna cieszy się większym uznaniem. Ponadto interesującym doświadczeniem jest lektura historii powstawania korporacji, która spotykała się z takim społecznym oburzeniem”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »