Wróżba Starodawna... a co z niej dziś pozostało? - Henryk Grudziński-Gralski

Wróżba Starodawna... a co z niej dziś pozostało?

Henryk Grudziński-Gralski

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-65185-76-1
Data wydania 9 luty 2023
Język: Polski
Czas: 1 godz. 31 min.
Rozmiar pliku: 75,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Wróżba Starodawna a co z niej dziś pozostało?... To niezwykły zabytek literacki, którego autor Henryk Grudziński (pseudonim: „Gralski”), przemierza meandry nauki wykazując, niezwykłe powiązania pomiędzy nowoczesną nauką a odwiecznym pragnieniem przewidywania i odczytywania przyszłości, które we wszystkich kulturach świata było obecne od najdawniejszych czasów. Ta fascynująca publikacja jest jedyną z obszernej Biblioteczki wydanej przez Henryka Grudzińskiego, która ocalała do dnia dzisiejszego.

Autor to postać wszechstronna, najwybitniejszy polski grafolog, który w 1923 roku założył i Polski Instytut Grafologii Naukowej. Rozbudował koncepcję Ludwika Klagesa i opracował „swój system grafologiczny”, obejmujący zespół zasad interpretacyjnych i kryteriów, jakim należy poddać badaną próbkę pisma (rękopis). Był encyklopedystą, aforystą i autorem własnej kolekcji publikacji popularnonaukowych, tak zwanej Biblioteczki Gralskiego, z której wielu tomów do dnia dzisiejszego ostał się tylko jeden (który w całości można tutaj odsłuchać!). Profesor Henryk Grudziński wydawał swoje oryginalne publikacje na własny koszt, często posługując się pseudonimem. Był pasjonatem nie tylko eksploracji granic nauki i wiedzy, ale także ich popularyzacji.

Jak wielu wybitnych Polaków swoich czasów został skazany na zapomnienie przez machinerię komunistycznego systemu, w którym dla intelektualistów miejsca było niewiele, albo nie było go wcale. Przez wiele lat negowano nawet sam fakt istnienia tej postaci a niniejsza publikacja zadaje tym doniesieniom kłam, nie tylko przedstawiając dokonania Profesora, ale także jego metody oraz bogaty przegląd dokumentów historycznych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »