Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki - Adam Drosik

Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki

Adam Drosik

29,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66849-76-1
Data wydania 17 maja 2023
Język: Polski
Czas: 11 godz. 41 min.
Rozmiar pliku: 562,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki” to pierwszy w Polsce podręcznik dla szkół wyższych wydany w formie audiobooka, który prezentuje perspektywę humanistyczną na zagadnienia środowiskowe. Tematy zawarte w podręczniku uwzględniają najbardziej palące kwestie, jak dostęp do wody pitnej, żywności czy problematykę zrównoważonego rozwoju z perspektywy nauki o polityce czy nauki o mediach. Uwzględniają także specyfikę regionalną, odnoszącą się do wybranych regionów świata: Arktyki, Globalnego Południa a nawet przestrzeni kosmicznej.
Podręcznik, którego autorami są naukowcy z trzech uniwersytetów: warszawskiego, wrocławskiego i opolskiego, jest integralną częścią projektu Fundacji HumanDoc (humandoc.pl), dzięki któremu od października 2022 roku dziesiątki studentów w Polsce rozwija swoje kompetencje w oparciu o nowy przedmiot - zrównoważony rozwoju.

Podręcznik w wersji multimedialnej, z dostępem do zdjęć i uzupełniających go reportaży i materiałów video, znaleźć można na stronie zr.humandoc.pl – dostęp jest bezpłatny.

Wydanie podręcznika w wersji audio jest zaproszeniem Słuchaczek i Słuchaczy do zwiększenia wiedzy o aktualnie najważniejszych kwestiach dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Partnerem projektu jest Santander Bank Polska.

 

Fragmenty recenzji:

„Autorzy, tym co piszą będą uświadamiać studentom (szkoda, że tylko im, bo ta wiedza powinna być upowszechniana jak najszerzej), że ochrona środowiska to nie tylko segregowanie śmieci i oszczędzanie wody…Przepraszam za osobistą dygresję w tym miejscu, ale pod wpływem lektury podręcznika (co celniejsze i bardziej bulwersujące fragmenty odczytywałem na głos mojej żonie) przestaliśmy jeść mięso, na zakupy chodzę z własną siatką, a przy myciu zębów nieustannie zakręcam kran. Po 45 latach pracy zawodowej otrzymam nagrodę, za którą mieliśmy się z żoną wybrać do jakiegoś odległego zakątka. Jednak obecnie raczej rozważamy kupno pompy ciepła do ogrzewania domu, co będzie nas na początek sporo kosztować, ale w końcowym rachunku będziemy zużywać mniej gazu i energii elektrycznej. Oto pierwszy, konkretny i namacalny sukces podręcznika „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju”!

Profesor Bogusław Nierenberg, Uniwersytet Jagielloński

„Autorzy słusznie przybliżając poszczególne zagadnienia i obszary dociekań w zakresie ZR usiłują przedstawić możliwie szeroko zakres przedmiotowy problematyki kładąc akcent na zagrożenia jakie związane są brakiem podstawowej wiedzy na ten temat oraz często niewielkiej skuteczności w jego wdrażaniu. Stąd sam zamysł, sposób jego ujęcia, którego materialnym wyrazem jest podręcznik zasługują na duże uznanie. Publikacja na temat rozwoju zrównoważonego pozwala zrozumieć złożoność świata w różnych jego wymiarach naukowym, etycznym i obywatelskim. Tym samym podręcznik wnosi ceną wartość dodaną w procesie edukacji na rzecz rozwoju zrównoważonego (samopodtrzymującego). Punktem wyjścia do zmiany myślenia o przyszłym rozwoju kolejnych pokoleń jest bowiem umiejscowienie jej na stałe w platformach edukacji i nauki, tworząc tym samym nową ich jakość mogącą uczynić jednostki w każdym wieku wystarczająco odpowiedzialnymi, także w kontekście sprawiedliwości międzypokoleniowej.”


Dr Hab. Katarzyna Stachurska – Szczesiak, Uniwersytet Marie Curie - Skłodowskiej

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »