Wojna trojańska - Homer , Andrzej Wasilewski

Wojna trojańska

Homer , Andrzej Wasilewski

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Siedmioróg
ISBN 978-83-66339-30-9
Data wydania 17 września 2020
Język: Polski
Czas: 1 godz. 3 min.
Rozmiar pliku: 146 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Na podstawie Iliady Homera opracowała dla dzieci i młodzieży szkolnej Tamara Michałowska

Iliada jest najstarszym i bodaj najważniejszym dziełem w literaturze europejskiej. Epos Homera wpisany jest do kanonu lektur szkolnych, jednak archaiczny język i forma utworu sprawiają, że jego lektura okazuje się często trudnym wyzwaniem dla dzisiejszego czytelnika. Wojna trojańska ułatwia zadanie stojące przed uczniem przerabiającym Iliadę w szkole lub pragnącym ją poznać samodzielnie. Narracja najważniejszych epizodów wojny trojańskiej i siedmiu gniewów Achillesa została opracowana właśnie z myślą o młodych czytelnikach. Dzieło Homera opowiedziane zostało przez Tamarę Michałowską klarownym i literackim stylem, dostosowanym do dziecięcej wrażliwości językiem, w sposób, który pozwoli rozpalić w młodzieży zainteresowanie pięknem i mądrością płynącą z ponadczasowego pomnika starożytnej literatury greckiej.

 

W fascynującej interpretacji Andrzeja Wasilewskiego, dzieje wojny trojańskiej stają przed oczyma pełne dramatyzmu, tętniące życiem. Niezwykły talent aktorski lektora kreuje jak żywe postacie eposu, buduje klimat i napięcie zdarzeń, przenosi nas do świata wielkiej literatury.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »