Wino. Krótka historia szlachetnego trunku - Joanna Ziółkowska

Wino. Krótka historia szlachetnego trunku

Joanna Ziółkowska

22,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-11-0
Data wydania 5 listopada 2021
Język: Polski
Czas: 1 godz. 51 min.
Rozmiar pliku: 222,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
22,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Audiobook „Wino. Krótka historia szlachetnego trunku” w interesujący sposób przybliża dzieje jednego z najpopularniejszych alkoholi na świecie. W drugim odcinku serii poświęconej rozmaitym napojom, zapraszamy do ekscytującej wędrówki po winnicach i piwniczkach wypełnionych beczkami szlachetnego trunku, jakim z całą pewnością jest wino.

Czy zastanawiasz się, jakie ilości tego alkoholu wypijali starożytni Grecy lub średniowieczni zakonnicy? Wiesz, dlaczego na dnie dzbanków z winem Grecy malowali wymiotującego mężczyznę? Słyszałeś o polskim biskupie i poecie, który w XVIII wieku napisał dzieło obnażające pijaństwo w Kościele? Myślałeś kiedyś nad tym, skąd wzięła się nazwa polskiej wsi Winiary?

To tylko przedsmak interesujących tematów poruszanych w audiobooku. „Wino. Krótka historia szlachetnego trunku” to skarbnica wiedzy i ciekawostek związanych z historią winnego świata.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »