Willa Morena 4: Piękny świdermajer - Zbigniew Zbikowski

Willa Morena 4: Piękny świdermajer

Zbigniew Zbikowski

14,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-82945-7
Data wydania 5 kwietnia 2021
Język: Polski
Czas: 4 godz. 3 min.
Rozmiar pliku: 483,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
14,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Irmina coraz mocniej odczuwa upływający czas. Ma już prawie osiemdziesiąt lat i nie wyobraża sobie dalszego samotnego życia w willi Morena. Progi domu przekracza młoda Zuzanna, w której żyłach też płynie krew Ludwigów. Dziewczyna szybko aklimatyzuje się w Kornelinie. Co więcej, stara się namówić ciotkę, by ta wynajęła jeden z pokojów Wiolecie, dziewczynie zatrudnionej w restauracji Janusza Biernata. Gdy kelnerka przymierza się do przeprowadzki, tego samego dnia w Morenie pojawia się tajemniczy Włoch. Spotkanie z Paolem przywołuje wspomnienia o ukochanym mężu Irminy, Giuliu. Jednocześnie obie Ludwiżanki wciąż muszą mieć się na baczności, bo Biernatowie nie porzucają starań o przejęcie ich posiadłości.

 

„Piękny świdermajer” jest czwartym tomem rodzinnej sagi, przedstawiającej historię trzech mieszkanek starej willi Morena.

Wielotomowa saga o trzech zupełnie różnych mieszkankach willi Morena. Prawie stuletni budynek przechowuje rodzinne tajemnice, a echo przeszłości rozbrzmiewa w drewnianych ścianach. Tymczasem ktoś próbuje odebrać majątek prawowitym właścicielkom.

Zbigniew Zbikowski, właśc. Żbikowski (ur. 1952) – polski powieściopisarz. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Po studiach pracował krótko jako nauczyciel fizyki. Porzucił nauczanie i zajął się karierą dziennikarską. Publikował w kraju i zagranicą. W latach 2005-2012 był wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jako powieściopisarz zadebiutował książką „Berlin Blue” w 2012 r. Trzy lata później, jego kolejna powieść „Transprussia” znalazła się w polskim finale Europejskiej Nagrody Literackiej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »